Dünyanın ilk endüstriyel kahveleri üretimi yapan markalarından birisi olan Simonelli, sektörün her daim öncülerindendir. Simonelli endüstriyel kahve makineleri üretiminin ilk adımları Orlando Simonelli tarafından İtalya’da 1936 yılında atılmıştır. Zamana ayak uydurarak büyüyen marka, tasarım ve teknolojide yenilikçi davranmıştır. Bir döneme damgasını vuran, şimdilerin nostaljik ürünleri Simonelli izleri taşımaktadır.

Dijital teknolojiye ayak uyduran Simonelli endüstriyel kahve makineleri hem şık hem de pratik hale gelmiştir. Nuova Simonelli geçmişten bu yana çizgisini koruyarak ticari mekânlar için ürünler geliştirmiştir. Böylesine köklü bir marka olması sebebiyle dünyanın pek çok ülkesinde tercih edilmektedir. Simonelli kahve endüstrisinin büyümesi için yenilikçi bir dalgayı temsil etmektedir.

Simonelli Espresso Makineleri

1936’dan itibaren başarılarla dolu uzun bir geçmişi olan Simonelli markasının espresso makineleri geniş bir çeşitliliktedir. Son derece teknolojik, profesyonel, şık, kaliteli ve uzun ömürlü espresso makinelerine sahiptir. Simonelli endüstriyel kahve makineleri arasında Appia, Aurellia ve Oscar II, modelleri öne çıkmaktadır. Her ürün farklı bir kullanıcı deneyimi sunar.

Appia modelinin kendi içerisinde alt modelleri yer alır. Her biri üst segment ürünler arasında bulunup oldukça fonksiyoneldir. Paslanmaz çelik yapısı ile uzun ömürlülük sunarken çift buhar kolu ve su kolu ile kullanışlılık sağlar. Ergonomik tasarımı sayesinde cafe ve restoranlar için oldukça idealdir. Baristaların işini kolaylaştırmak ve maksimum performans elde etmek üzere tasarlanmıştır.

Aurellia modeli geleneksel grupta yer alan bir makine tercih etmek isteyenler içindir. Klasik çizgileri mekânlara farklı bir hava katar. Aynı zamanda baristanın kullanımı için tüm özellikler sunulmuştur. Oscar II modeli evde kullanılabilecek, sadeliği ile öne çıkan eşsiz bir üründür. Krom tasarımı, kullanım kolaylığı ve yüksek performanslı bileşenleri ile her mutfağa yakışacaktır.

Simonelli espresso makinleri arasında otomatik ve compact modeller de yer almaktadır. Prontobar Silent modeli süper otomatik espresso makinesi olarak öne çıkmaktadır. Musica Standart modeli de tam otomatik özellikte olup üzerindeki butonları sayesinde istediğiniz kahveye ulaşmanızı sağlar. Appia Compact modeli ise sınırlı mekânlarda maksimum performans elde etmek için tasarlanmıştır.

Simonelli Endüstriyel Kahve Makinelerinin Diğer Ürünleri

Simonelli endüstriyel kahve makineleri, markanın diğer ürünleri ile bir uyum imkânı sunar. Örneğin fincan ısıtıcı kullanarak daha keyifli bir kahve deneyimi sunabilirsiniz. Espresso gibi az miktarda servis edilen kahveler soğuk bardakta kolaylıkla ısı kaybedebilir. Simonelli CW1 elektrikli fincan ısıtıcı kahve içme deneyimini daha keyifli hale getirmektedir.

Taze öğütülmüş kahve çekirdeğini hissetmek isteyenler için Simonelli öğütücü ürünleri tasarlanmıştır. İstediğiniz anda kahve öğütebileceğiniz bu ürünler oldukça kullanışlıdır. Kahve değirmenine yenilik getiren ürünleri son derece teknolojiktir. LCD ekran ve LED aydınlatmaları, mikrometrik öğütme ayarı ile kullanıcı odaklıdır. Mythos One, Mythos 2, MCD4, Grinta On Demand ve MDXS On Demand öne çıkan modeller arasındadır.

Simonelli Kahve Makinesi Servisi

Simonelli Türkiye bakım ve onarım servisi az sayıda firma tarafından sağlanmaktadır. Ticari faaliyetlerine devam eden kafeterya ve restoranların sayısına göre profesyonel oranı az sayıdadır. Endüstriyel kahve makineleri uzun ömürlü tasarlanmış olsalar dahi düzenli olarak bakıma ihtiyaç duyarlar. Ayrıca düzenli bakım kahveden alınacak performansı da olumlu yönde etkileyecektir.

Nil Endüstriyel kuruluşu olarak Simonelli endüstriyel kahve makineleri servisi için profesyonel destek sağlamaktayız. İzmir ve Manisa illerini kapsayacak şekilde geniş bir hizmet ağına sahibiz. Düzenli bakımın yanı sıra makinelerde oluşacak arıza durumlarında onarımını gerçekleştiririz. Onarımın ardından gerçekleştireceğimiz düzenli kontroller ile makinenin güvenliğini sağlarız.

Endüstriyel kahve makineleri arızalarının tespiti için öncelikle bir profesyonel tarafından detaylı inceleme yapılmalıdır. Bazı küçük arızalar telefon desteği sayesinde bile kolaylıkla çözülebilmektedir. Ancak çoğu durumda arızanın tespitine kadar makinenin çalıştırılması denenmemelidir. Yerinde yapılacak tespit sonrası onarım işlemi tarafımızca gerçekleştirilir.

Bazı arıza durumlarında makinenin herhangi bir parçası kalıcı olarak hasar görmüş olabilir. Çözüm için yedek parça desteği sağlanması gerekir. Yılların getirdiği tecrübe ile tedarik ağımız geniş bir alana ulaştı. Tüm Simonelli endüstriyel kahve makineleri için yedek parça desteği sağlamaktayız. Manisa ve İzmir şehirlerindeki, kafe ve restoranlardaki kahve makineleri yedek parça hizmetimiz vardır.

Yorumlar devre dışı bırakıldı.