Profesyonel kahve makineleri endüstrisinin dev markalarından Rancilio, 1927 yılından beridir aralıksız olarak üretime devam etmektedir. Roberto Rancilio tarafından İtalya’nın Parabiago kentinde kurulan marka, dünya çapında hizmet vermektedir. Kuruluşundan bu yana teknolojik gelişmelere ayak uyduran Rancilio endüstriyel kahve makineleri büyük bir üne sahiptir. Neredeyse yüz yıllık tecrübesi tasarımlarına profesyonellik olarak yansımıştır.

Rancilio, 60’lı yıllarda bir başka dev İtalyan markası olan Faema’nın buluşlarından feyz alarak kendisini yeniledi. Kısa sürede tüm Avrupa’da ve Kuzey Amerika’da popüler hale geldi. Yenilikçi, ergonomik ve şık tasarıma sahip Rancilio endüstriyel kahve makineleri, günümüzde pek çok ülkede kullanılmaktadır.

Rancilio Espresso Makineleri

Rancilio endüstriyel kahve makineleri arasında en çok rağbet gören ürünlerin başında espresso makineleri gelir. Profesyonel mutfaklar için Rancilio espresso makineleri oldukça kullanışlıdır. Uluslararası endüstriyel bir kuruluş olan marka, “kahve dünyasını yaşatmak” parolası ile ilerlemektedir. Tüm espresso makineleri tutku ve yenilik içerir.

Hem işletmeler hem de evler için son teknoloji ürün yelpazesi sunan Rancilio, 7 şubeye ve 2 Ar-Ge merkezine sahiptir. Espresso makineleri laboratuvar ortamındaki testlere tabi tutularak tasarlanır. Marka, dünya çapında yüzden fazla ülkeye espresso makinesi sağlamaktadır. Tam otomatik espresso makineleri üretiminde uzman olan Rancilio, müşterilerine üst düzeyde hizmet sunmayı amaçlar.

Kahve kültürüne uzun yıllardır katkı sağlayan Rancilio, her kahve makinesini büyük bir özenle ürettiğini iddia eder. Kendine has çizgisi olan Rancilio endüstriyel kahve makineleri, sektörün geniş vizyon sahiplerinin üründür. Espresso makineleri arasında profesyonel, manuel, tam veya yarı otomatik modeller bulabilmek mümkündür.

Rancilio espresso makineleri arasında Silvia serisi düşük yoğunluklu işletmelerde kullanılabilir. Profesyoneller için olan modeller arasında ise Classe serisi öne çıkmaktadır. Her yoğunluğa göre ürün bulabilmek mümkündür.

Rancilio Endüstriyel Kahve Makinelerinin Diğer Ürünleri

Rancilio endüstriyel kahve makineleri, özel yapım çelik öğütücüler ile birlikte kullanıldığında daha iyi sonuç verir. Taze çekilmiş kahve çekirdeğinin kokusunu hissetmek isteyenler Kryo 65 kahve değirmeni modelini kullanabilir. İncelik ayarı, dijital ekranı, geniş çekirdek haznesi ile son derece kullanışlıdır. 1300 grama kadar kahve çekirdeği üst kısımdaki kahve kabında saklanabilir.

Rancilio Kahve Makinesi Servisi

Dünyanın yüzden fazla ülkesine satış yapan Rancilio, aynı zamanda teknik destek de sunmaktadır. Fakat teknik servis boyutunda olmadığı için pek çok bölgede birebir hizmet sağlayamamaktadır. Bu sebeple Rancilio endüstriyel kahve makinelerinde yaşanan sorunlar için yerel profesyonellerden yardım almak daha hızlı sonuç verir. Düzenli bakım desteği ile birlikte maksimum sonuç alınabilir.

İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla illerinde Rancilio ürünlerinin bakım ve onarım işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Uzun yıllardır endüstriyel kahve makineleri sektöründeki tüm markalar için hizmet vermekteyiz. Rancilio markası kullanan iş ortaklarımıza düzenli bakım hizmeti sunmaktayız. Belirli aralıklarla gerçekleştirdiğimiz kontrollerde makinelerde oluşabilecek arızaları önlemekteyiz.

Büyük bir geçmişe sahip olan Rancilio markası, yedek parça konusunda önemli avantajlar sunar. Neredeyse tüm parçaları ayrı ayrı satın alınabilmektedir. Fakat her parça değişiminde satın alınan ürün yeterli olmayabilir. Ek ürünler ile destek gerekebileceği gibi değişimin bir profesyonel tarafından yapılması gereklidir. Kahve makinesi servislerinden alacağınız düzenli destek ürününüzün ömrünü uzatırken daha lezzetli kahveler yapmanızı sağlayacaktır.

Rancilio Endüstriyel Kahve Makinelerin Bakım ve Onarımı

Rancilio endüstriyel kahve makinelerinin tüm bakım ve onarım işlemlerinde detaylı bir inceleme yapılmalıdır. Bakım sırasında elektronik ve donanımsal fonksiyonlar kontrol edilerek gerekli ayarlar gerçekleştirilir. Böylelikle makinelerin ürün kalitesi ve ömrü arttırılmış olunur.

Kahve makinesi arızalarında muhakkak teknik servisin gelmesi beklenmelidir. Öncesinde makinenin tekrar çalışmasına yönelik girişimler daha büyük hasarla yol açabilir. Arızalar yazılım veya donanım kısmında gerçekleşmiş olabilir. Bazı durumlarda arızaya yol açan parçanın değişmesi gerekebilir.

Yorumlar devre dışı bırakıldı.