Faema Endüstriyel Kahve Makineleri

1945 yılında İtalya’nın Milano kentinde kurulan Faema, geçmişten bu güne kahve makinesi endüstrisindeki yerini güçlendirmiştir. 1950’li yıllarda dönemin karakteristik ürünlerini ortaya koymuşlardır. Kollu pistonlu makinelerle başlayan serüven, günümüzde modern teknoloji ile buluşturmuştur. Her çağa ayak uydurmayı başarabilen Faema endüstriyel kahve makineleri dünyanın pek çok ülkesinde kullanılmaktadır.

Üretildiği dönem EG1 isimli modeli Avrupa, Avustralya ve Kuzey Amerika’da popüler hale gelmiştir. Bu özel model estetik çekiciliğinin yanı sıra teknolojik yenilikleriyle de tercih sebebi olmuştur. Espressoya yeni bir seviye kazandıran model tescilli bir ticari markaya dönüşmüştür. Faema markasının bir başka özelliği ise bisiklet takımlarına sponsor olmasıdır.

Faema Espresso Makineleri

Faema espresso makineleri kafe ve restoranlar için ideal ürünler sunar. Espresso makineleri Faema endüstriyel kahve makineleri arasında en çok tercih edilenler arasındadır.

Carlo Ernesto Valente tarafından kurulan marka, espresso makinelerinde asla kalite ve profesyonellikten ödün vermemiştir. E98 A2 espresso kahve makinesi ticari mekânlarda en çok tercih edilen modellerden birisidir. 4 farklı dozaj programlama özelliği, sıcak su musluğu, hareketli buhar koluyla baristaların kullanımı için idealdir. Faema endüstriyel kahve makineleri geleneksel çizginin önemli temsilcileridir.

Faema ürünleri arasında gelenekselin dışına çıkan tam otomatik modeller de bulunabilir. E61 Jubile tek gruplu otomatik kahve makinesi hem şık hem de pratik bir modeldir. E98 A serisi tam otomatik olarak üretilmiştir. E98 S serisi ise yarı otomatik modellere sahiptir. Marka “Her ihtiyaç için bir espresso makinesi” mottosuyla hareket etmektedir.

Faema endüstriyel kahve makineleri hem uzun ömürlü hem de estetik ürünler sunmaktadır. Ergonomik özellikleri sayesinde tüm mekânlar için uygun bir ürün bulabilmek mümkündür. Ayrıca çağa ayak uyduran teknolojisi sayesinde tasarrufludur. Espresso makineleri kahve tutkusunu bir sanata dönüştürmek için dizayn edilmiştir. Tasarımında gelenek ve tarih gizlidir.

Faema Endüstriyel Kahve Makinelerinin Diğer Ürünleri

Daha mükemmel bir kahve deneyimi için Faema markasının diğer ürünlerinden faydalanılabilir. Örneğin taze öğütülmüş kahve çekirdeği lezzeti almak için kahve değirmeni tercih edilebilir. MD 300 ve MEA 64 modelleri kahve öğütücüleri arasında öne çıkmaktadır. 1,5 kilogramın üzerindeki çekirdek hazneleri ile işletmelerde rahatlıkla kullanılabilir.

Faema markasının dikkat çeken bir başka ürünü “Süt Soğutucu Frigomilk’tir. Soğutmalı ünitesi içerisinde taze sütü saklaması için tercih edilmektedir. Kafe veya restoranlarda süt almak için her seferinde buzdolabını kullanmak pratik değildir. Soğutucu sayesinde Faema endüstriyel kahve makinelerinin hemen yanında taze süt muhafaza edilebilir. Minimal ölçüleri sayesinde pek mekâna uyum sağlar.

Faema Kahve Makinesi Servisi

Dünya çapında hizmet veren Faema markasının merkezi Milano şehrinde yer almaktadır. Ayrıca Roma, Almanya, Avusturya, İspanya, Fransa, Portekiz, ABD, Uzak Doğu ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde merkezlere sahiptir. Faema endüstriyel kahve makinesi servisi Türkiye’de bu alanda uzmanlaşan firmalar tarafından yapılır. Nil Endüstriyel olarak Faema kahve makinelerinin bakım ve onarım işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

İtalya’dan kahve makineleri endüstrisinde uzun ömürlü ürünlere sahip çok sayıda marka çıkmıştır. Ancak her ne kadar dayanıklı olsalar da sürekli kullanımlarda hassas olunmalıdır. Kahve makinelerinin en büyük ihtiyacı düzenli temizlik ve bakımdır. Bu bakımın profesyonel bir ekip tarafından yapılması makinenizin sağlığı için önemlidir. Sağlıksız bir makineden kaliteli bir performans beklenmemelidir.

Faema endüstriyel kahve makinesi servisi olarak bakım ve onarımın yanı sıra yedek parça desteği sağlamaktayız. Yıllar içerisinde genişleyen tedarik ağımız Faema ve çok sayıda markanın yedek parçalarını ulaşılabilir kılmıştır. Yoğun kullanımlardan doğan arızalar parçaların değişmesini gerektirebilir. Böylesi durumlarda Nil Endüstriyel olarak Manisa ve İzmir illerinde hizmet sağlamaktayız.

Faema Endüstriyel Kahve Makinelerin Bakım ve Onarımı

Kahve makinelerinin bakımları sırasında rezistans, pompa, hazne, süzgeç gibi kısımlar kontrol edilerek olası sorunlar önlenir. Başlıca arıza çeşitleri arasında kart arızası, pompa arızası, su valfi patlaması ve rezistans arızası yer alır. Bazı durumlar arıza yerinde giderilirken, yedek parça da gerekebilmektedir. Faema endüstriyel kahve makinelerinde sık karşılaşılan arızalar kalıcı şekilde çözülmelidir.

Yorumlar devre dışı bırakıldı.